Skip to main content
 
 

System ERP w chmurze

Poznaj oprogramowanie do rozwoju biznesu dostępne w chmurze, z dowolnego miejsca i urządzenia! Sprawdź benefity dla Twojej firmy i wykorzystaj potencjał pracy mobilnej.

Czy wyobrażałeś sobie kiedykolwiek, że będziesz mógł zarządzać firmą z każdego miejsca i o każdej porze? Dzięki ERP enova365 jest to możliwe. System umożliwia, nie dość, że mobilny dostęp do zasobów (za pośrednictwem tabletu, komputera, smartfona), to pozwala na integrowanie i dostęp do danych w chmurze obliczeniowej.

Jak to działa?

Oprogramowanie enova365 pozwala na zarządzanie firmą w tzw. modelu SaaS (ang. Software as a Service), co w praktyce oznacza, że możesz skorzystać z licencji programu, który zostanie umieszczony w chmurze. Takie rozwiązanie pozwala na pracę nad wieloma danymi jednocześnie z możliwością ich udostępniania. Technicznie wygląda to tak, że współdzielona baza danych oraz oprogramowanie umieszczane jest na serwerze zewnętrznym, a Ty oraz Twoi pracownicy mogą korzystać z systemu ERP w każdym miejscu i o dowolnej porze. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa danych oraz przede wszystkim największą mobilność względem innych dostępnych na rynku systemów ERP.

Chmura obliczeniowa umożliwia korzystanie z usług IT umieszczonych na zewnętrznym serwerze, który nie jest bezpośrednio zarządzany przez Twoją organizację, co umożliwia dostęp do zasobów przedsiębiorstwa o każdym miejscu oraz w dowolnej porze. Umieszczenie wszystkich lub części zasobów Twojej organizacji w chmurze zapewnia bezpieczeństwo danych oraz stabilne korzystanie
z oprogramowania ERP z możliwością wykonywania regularnych kopii zapasowych i gromadzenia danych. Korzystanie z systemu ERP w chmurze obliczeniowej nie wpływa na jakość oraz prawidłowe działanie systemu, bowiem korzystanie z niego w chmurze niewiele różni się od korzystania z ERP umieszczonego w wewnętrznej infrastrukturze IT firmy. Jedynym elementem, który rozróżnia metody korzystania z systemu ERP jest lokalizacja serwera bazy danych.

Co potrzebuję do zarządzania firmą w chmurze?

Jedynym narzędziem niezbędnym do dostępu do oprogramowania w chmurze jest urządzenie
z dostępem do Internetu.

Jakie wymagania techniczne muszę spełnić, aby system działał odpowiednio?

Warto, przed przystąpieniem do wdrożenia systemu ERP w firmie, sprawdzić czy system jest dostosowany do pracy w chmurze. Wcześniejsza analiza ERP pozwoli na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z zakupem sprzętu IT. Oczywiście, wraz z rozwojem firmy i jej rosnącymi potrzebami i wymaganiami, co do powiększenia zaplecza technicznego oraz IT będzie istniała konieczność inwestycji nowocześniejszy sprzęt, ale dzięki wcześniejszej analizie wybieranego systemu ERP, można taki wydatek odłożyć w późniejszym czasie. Dla firm, które posiadają już odpowiednie środowisko IT najlepszym rozwiązaniem, na początku przygody z ERP w chmurze, będzie wybór chmury hybrydowej, która umożliwia połączenie posiadanego zaplecza IT z zasobami ERP w chmurze.

Dla kogo SaaS enova365 będzie najlepszy?

Umieszczenie systemu w chmurze obliczeniowej jest dobrym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy, jednak najlepiej sprawdzi się on dla osób, których praca ma charakter przede wszystkim zdalny. Mowa tu o firmach, których działalność opiera się głównie na handlu oraz sprzedaży, bowiem system będzie doskonałym narzędziem wspierającym codzienną pracę np. przedstawicieli handlowych.

Co zapewni Ci wdrożenie ERP w chmurze obliczeniowej?

 1. Bezpieczeństwo danych
  Wdrożenie systemu ERP w chmurze zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa Twoich danych biznesowych. Dzięki regularnym i automatycznym backup’om oraz bieżących aktualizacjom, masz pewność, że Twoje dane są pod stałą kontrolą a ich bezpieczeństwu nic nie zagraża.
 1. Idealne narzędzie do pracy zdalnej
  Wykonuj swoją pracę, gdziekolwiek jesteś. Nie bądź ograniczony ani miejscem, ani czasem. Wdrożenie ERP w chmurze pozwala na swobodny i nieograniczony dostęp do Twoich zasobów biznesowych w dowolnym dla Ciebie momencie. Dodatkowo, ERP w chmurze jest idealnym narzędziem wspierającym pracę handlowców. Pomaga planować, rozdzielać i przypisywać zadania oraz umożliwia dostęp do stanów magazynowych, tzw. słupków sprzedaży, oferty oraz umożliwia zdalną kontrolę nad realizacją zakładanych wskaźników sprzedażowych.
 1. Zawsze aktualne i zgodne z bieżącymi przepisami oprogramowanie
  Korzystając ERP w chmurze obliczeniowej nie musisz martwić o brak spójności z aktualnym stanem prawnym. System ERP enova365 jest zawsze aktualny, ponieważ nasi specjaliści na bieżąco śledzą zmiany w ustawodawstwie i wdrażają je w systemie poprzez dostarczanie regularnych aktualizacji. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie czynności dokonywane za pośrednictwem systemu są zgodne z literą prawa.
 1. Stabilny system ERP bez inwestowania w rozwiniętą strukturę IT
  Korzystanie z systemu w chmurze pozwala na wdrożenie ERP w firmie niskim kosztem i praktycznie zerowym nakładem technicznym. Koszty wdrożenia systemu w formie SaaS są niższe niż w przypadku zakupu licencji na własność, co stanowi idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Do uruchomienia systemu potrzebujesz urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.
 1. Dopasowanie do potrzeb Twojej firmy
  Wykorzystanie modułów oraz funkcjonalności systemu ERP jest bardzo szerokie, a dzięki jego modułowej budowie możesz indywidualnie dopasować jego możliwości do swoich potrzeb. Dzięki temu masz gwarancję, ze inwestujesz w narzędzie, które skutecznie usprawni pracę w Twojej firmie.

Jak wdrożyć ERP enova365 niskim kosztem?  

Wdrożenie systemu ERP w chmurze może być możliwe dla każdego przedsiębiorcy i, jeśli nie posiadamy odpowiednio rozwiniętego środowiska IT w swojej firmie, możemy skorzystać z tzw. publicznej chmury, którą zapewnia Mirosoft Azure. Dzięki skorzystaniu z oferty Autoryzowanego Partnera enova365 Bydgoszcz IT-Gramza, masz możliwość wdrożenia w swojej firmie systemu ERP dość niskim kosztem. Wszystko za sprawą naszej oferty, która umożliwia korzystanie z publicznego serwera, który możemy dla Ciebie wynająć.

Jak to działa w praktyce?

Po kontakcie z Autoryzowanym Partnerem IT-Gramza otrzymasz dokładną analizę możliwości technicznych oraz sposób wdrożenia ERP w Twojej firmie. Partner oceni, czy wdrożenie systemu ERP w chmurze będzie działało stabilnie. Jeśli prowadzisz małe lub średnie przedsiębiorstwo nie ma potrzeby abyś musiał inwestować w nowe zaplecze IT lub modernizację obecnej infrastruktury
w swoim przedsiębiorstwie. W tym wypadku otrzymasz możliwość wynajmowania dostępu do oprogramowania w postaci abonamentu płatnego w miesięcznej stawce. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz dostęp do oprogramowania, bez obawy o wydajność systemu, gdyż jest ona zapewniona przez dostawcę usługi. Dzięki temu nie musisz ponosić żadnych kosztów związanych z infrastrukturą IT, zakupem nowego sprzętu, kosztem licencji oraz obsługą techniczną. Zapewnienie prawidłowego działania systemu leży po stronie dostawcy, więc nie musisz przejmować się jego aktualnością oraz stabilnością użytkowania.